SPOTLIGHT – jak możesz wykorzystywać dane z badania osobowości Facet5, aby skutecznie rozwijać talenty i przygotowywać plany rozwoju zawodowego?

Autor: Emily Marsh


FACET5 SPOTLIGHT: PRZYDATNE INFORMACJE DLA ROZWOJU LUDZI GENEROWANE W OPARCIU O ICH OSOBOWOŚĆ

6 sierpnia 2019 r

… Czerwony, zielony, niebieski, żółty… Co to wszystko znaczy?

Testy osobowości nie muszą być tajemnicze.

Język używany w profilowaniu osobowości Facet5 został celowo wybrany, aby można go było łatwo powiązać. Rozumiemy, co to znaczy mieć wysoką energię lub niską energię, być osobą lubiącą kontrolować lub nie lubiącą tego robić i co to znaczy mieć wysoką lub niską Emocjonalność.

Głównym celem profilowania osobowości w miejscu pracy jest pomaganie ludziom w lepszym zrozumieniu ich własnego zachowania, tak aby mogli być najlepszą wersją siebie i prowadzić szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące życie w pracy. Profilowanie osobowości tworzy również uniwersalny język, który pomaga ludziom lepiej się rozumieć i budować lepsze relacje w pracy.

Ale aby wszystko to zadziałało, profile osobowości muszą być zrozumiałe i możliwe do powiązania – i zapewniać ten efekt AHA „To dokładnie tak jak ja!”

Facet5 został zaprojektowany z myślą o tym. Oprócz identyfikacji wyników na każdej ze skal (cech osobowości np. jako „niska wola” lub „wysoka energia”) organizacje mogą również wykorzystywać raport Facet5 SpotLight w celu zwiększenia samoświadomości ludzi.

Co to jest Facet5 SpotLight?

SpotLight to raport zorientowany na rozwój oparty na badaniu Facet5. Zapewnia ludziom kompleksowe podsumowanie ich mocnych stron i zagrożeń związanych z ich profilem osobowości, a także frustracji i wyzwań powiązanych z ich indywidualnym stylem działania.

  • Mocne strony – pozytywne i produktywne zachowania, które dana osoba robi dobrze – przy niewielkim wysiłku;
  • Ryzyko – mniej atrakcyjne aspekty indywidualnego stylu, które pojawiają się, gdy coś nie idzie dobrze (każda siła może stać się niebezpieczna, jeśli się jej nadużywa);
  • Frustracje – niepożądana reakcja, jaką dana osoba może mieć z powodu zachowania innej osoby (np. osoba o wysokiej woli może stać się jeszcze bardziej uparta podczas pracy z inną osobą o równie wysokiej ocenie woli)
  • Wyzwania – potencjalne cele rozwojowe powiązane z ryzykiem i frustracjami jednostki

SpotLight mapuje wyniki z badania osobowości na pięć domen dotyczących zarządzania:

Domeny Facet5

Dlaczego warto korzystać z Facet5 SpotLight?

Samoświadomość jest kluczowa dla rozwoju jednostki. Jaki może być lepszy sposób podejścia do rozwoju niż oparty na silnym zrozumieniu Twojego stylu osobistego oraz postaw, wartości i przekonań, które leżą u jego podstaw? To, wraz ze zrozumieniem tego, jak Twoje zachowanie może być postrzegane przez innych, zapewnia Ci solidne podstawy dla wszelkich działań rozwojowych.

SpotLight może być stosowany w programach rozwoju osobistego, w programach dla absolwentów, menedżerów, w indywidualnych szkoleniach lub podczas realizacji programów rozwoju współpracy w grupie.

Celem raportu SpotLight jest sprawienie, by ludzie naprawdę zrozumieli jak ich zachowanie wpływa na innych – czy przynosi im korzyści, czy też bywa mało skuteczne.

Możesz prowadzić działania rozwojowe w każdej z pięciu domen i przeglądać związane z nimi mocne strony, ryzyko, frustracje i wyzwania, aby zidentyfikować cele rozwojowe i przekształcić je w praktyczne plany działania. 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Domeny SpotLight – Twoje silne strony?

SpotLight jest odpowiedni dla wszystkich członków zespołu, bez względu na rolę i miejsce w organizacji – jest to przydatne narzędzie dla absolwentów, młodszego personelu, średniego kierownictwa, wyższej kadry kierowniczej i liderów.

Praktyczne elementy

Podobnie jak Facet5, kwestionariusz jest rozwiązaniem internetowym, a wyniki możesz pobrać i wykorzystywać w czasie rzeczywistym. To sprawia, że ​​jest to naprawdę skuteczne rozwiązanie, które możesz stosować w rozwoju dużych grup ludzi.

Aby wdrożyć SpotLight w swojej organizacji, musisz zostać akredytowanym specjalistą Facet5. t-trzy organizują regularne programy akredytacyjne Facet5 w Londynie – aby dowiedzieć się więcej lub zarezerwować kolejną datę kursu, kliknij poniższy link.

Dowiedz się więcej jak zostać akredytowanym praktykiem Facet5

Podsumowanie

SpotLight poprawia indywidualne wyniki uczenia się i rozwoju poprzez zwiększanie samoświadomości i strukturyzowanie planowania działań. Zapewnia proste wskazówki, dzięki którym osoby mogą zidentyfikować kluczowe drogi swojego rozwoju i przekształcać je w praktyczne plany działania. SpotLight sprawia, że ​​wgląd w osobowość jest głęboki, znaczący i praktyczny.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O CZYMŚ, O CZYM MÓWIMY? NIE WAHAJ SIĘ SKONTAKTOWAĆ.

Skontaktuj się z nami

0 Comments