POTĘGA WIZUALIZACJI

POTĘGA WIZUALIZACJI „Człowiek nigdy nie osiągnie więcej niż wierzy, że może osiągnąć”. Mac Newton Wizualizacja jest programowaniem umysłu na sukces. W tym artykule chcę przedstawić receptę wizualizacyjną Maca Newtona, bardzo inspirującego nauczyciela, coacha i mówcy motywacyjnego. Poznałam go w marcu 2015, podczas „Ultimate Personal Development Program” w Arizonie. Mac jest dwukrotnym mistrzem świata w Taekwon-Do, instruktorem fitnessu, nauczycielem i konsultantem wielu ludzi osiągających spektakularne sukcesy w sporcie i biznesie. Mac potrafi wizualizować swoje sukcesy, uczy tego innych i uznaje tę metodę, za najpotężniejsze narzędzie modyfikowania swojego własnego wizerunku, budowania i realizacji marzeń. Poniżej umieściłam wskazówki, które Mac uważa za najbardziej istotne dla powodzenia wizualizacji.
Cztery ważne elementy tego procesu to:

  1. Częstotliwość – jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz wizualizować swój obraz sukcesu bardzo często. Wyobrażaj sobie siebie i każdy szczegół sytuacji, w której odnosisz sukces. Patrz, jak inni ludzie wspierają Cię i podziwiają Twoje osiągnięcia, wyobrażaj sobie, jaka będzie Twoja odpowiedź na ich pozytywne reakcje.
  2. Wyrazistość – zwróć uwagę na szczegóły, im jaśniejszy i bardziej wyrazisty jest obraz Twojego sukcesu, tym większa jest szansa, że naprawdę go osiągniesz. Kiedy stworzysz jasny, szczegółowy obraz tego, czego naprawdę chcesz, kiedy wiesz dlaczego tego chcesz i jeśli wystarczająco często przywołujesz ten klarowny wizerunek w swojej wyobraźni – tym skuteczniejszy jest „rozkaz, który przekazujesz swojemu dżinnowi”, aby ten mógł zamienić Twoją wizję w rzeczywistość.
  3. Intensywność – czym więcej pozytywnych emocji zaangażujesz w procesie wizualizacji – tym szybciej zrealizujesz swoją wizję. Potrzebne Ci są: głęboka wiara, że Ci się uda, pozytywne nastawienie i entuzjazm.
  4. Czas zatrzymywania obrazu sukcesu w wyobraźni – im dłużej sobie wyobrażasz to, czego pragniesz, im częściej na to spoglądasz  – tym szybciej to otrzymasz. Postaw na swoim biurku obraz lub zdjęcia, które wizualizuje Twoje marzenie i często na nie spoglądaj – pobudzaj pozytywne emocje i zatrzymuj je jak najdłużej – a wtedy wszechświat odpowie Ci słowami dżinna: „Twoje życzenie jest moim rozkazem”.

To, w co wierzysz, zapisujesz w swojej podświadomości i to rzeczywiście przydarza się potem w Twoim życiu. Nie używaj podczas programowania swojego sposobu myślenia żadnych zaprzeczeń i nie koncentruj się na elementach niekorzystnych, których nie chcesz. Twoja podświadomość nie powinna rozumieć słowa „nie”. Pozwól sobie na wielkie i śmiałe marzenia!
„Największym wrogiem kreatywności jest zdrowy rozsądek” Pablo Picasso.
W wizualizacji ważne jest, aby:

  • dokładnie wiedzieć czego się chce
  • rozumieć dlaczego się tego chce
  • wierzyć, że jest to możliwe.

Trzeba również pamiętać o tym, aby sukcesy, które wizualizujesz, były spójne z Twoimi talentami i wartościami. Powinny też realizować Twoją misję życiową.   Twoja chwila refleksji:

  • Jakie są Twoje doświadczenia w wizualizacji ważnych dla Ciebie sukcesów?
  • Czego możesz nauczyć innych czytelników tego bloga?

Twoje_zyczenie_jest_dla_mnie_rozkazem

0 Comments