System Rozwoju Pracowników – System Facet5

System Rozwoju Pracowników – System Facet5.

Jeśli zajmujesz się zatrudnianiem i rozwojem pracowników…

..poznaj i zastosuj System Facet5, który zawiera zestaw rzetelnych, wiarygodnych i dobrze sprawdzonych narzędzi wspierających każdy etap rozwoju pracownika w firmie.

Czego oczekuje organizacja od HR?

Organizacja oczekuje od pracowników HR systemowego wspierania rozwoju pracowników na każdym etapie ich “życia w organizacji”.  Możesz samodzielnie tworzyć systemy, procedury i narzędzia – ale możesz zaoszczędzić wiele Twojego cennego czasu, zapewnić sobie i innym większy komfort pracy oraz zaoszczędzić sporo pieniędzy – jeśli skorzystasz z rzetelnego i dobrze sprawdzonego rozwiązania – z systemu Facet5.
Menedżerowie oczekują od HR: prostych rozwiązań, wiedzy, konsultacji, narzędzi, sposobów,  zasobów… Oczekują  zwykle tego wszystkiego na wczoraj i chcą, aby to co im oferujesz było proste w użyciu, rzetelne, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i łatwe do stosowania w praktyce. Takie właśnie rozwiązania oferuje system Facet5.
Jak wiesz sukcesy mają wielu ojców w organizacji, a porażki zwykle jednego – HR. Aby do nich nie dopuszczać potrzebujesz rzetelnych i dobrze sprawdzonych narzędzi, których dostarczy Ci System Facet5.

Skąd o tym wiem?

Rozwojem ludzi zajmuję się już ponad 30 lat. Najpierw pracowałam jako nauczyciel, potem przez ponad 16 lat byłam odpowiedzialna za budowanie Systemów Rozwoju Pracowników w dużych międzynarodowych korporacjach. Od 2006 roku jako konsultant zewnętrzny wspieram moich Klientów w realizacji różnego typu projektów rozwoju.  Wiem i rozumiem, że w pracy możesz oczywiście ufać “czubkowi nosa” i wypracowywać “na piechotę” swoje własne rozwiązania, wyważając z dużym wysiłkiem otwarte już drzwi. Tak robiliśmy w HR w latach 90-tych. Siedzieliśmy po godzinach i metodą prób i błędów wypracowywaliśmy różne narzędzia i systemy, aby  “uczyć się na własnych błędach” i tworzyć następne – lepsze już wersje. Pamiętam uczucie “gęsiej skórki”, kiedy zadawano mi pytanie: “to kto będzie lepszy na tym stanowisku?”.
Wtedy przez głowę często przebiegała mi myśl: “hmmm – dobrze byłoby mieć czarodziejską kulę, aby to przewidzieć”. 

Mówisz i masz…

I jak to często bywa – “mówisz i masz”. W odpowiedzi na to moje życzenie otrzymałam w 2006 roku system Facet5. Od dziesięciu lat wykorzystuję go w projektach rozwoju pracowników i coraz bardziej ufam informacjom, które z niego generuję. Ciągle też odkrywam jego nowe możliwości – system Facet5 jest fascynujący, gdyż bazuje na fascynujących danych – na osobowości ludzi, z którymi pracujesz.                                   

Co przeciętny menedżer wie na temat badań osobowości?

Zadziwiająco niewiele.

 • Jak często słyszysz od menedżerów, że badania osobowości to są zabawki użyteczne jedynie dla psychologów i że w biznesie nie przynoszą one żadnego pożytku?
 • Jak często Twoi koledzy mówią Ci, że takie badania to niepotrzebna strata czasu i pieniędzy?

Facet5 całkowicie zmienia podejście menedżerów do badań osobowości. Trzeba im jedynie pokazać ten system. Menedżerowie, z którymi współpracuję, bardzo szybko zauważają, że raporty Facet5 mogą im pomagać w codziennej pracy.  Zajrzyj w ten przykładowy raport, aby przekonać się, jak Facet5 ułatwia menedżerom zarządzanie: Raport Facet5-dla-menedzera.

Dlaczego Facet5?

Psycholodzy w zeszłym wieku doszli do jednego wspólnego wniosku – zgodzili się, że aby opisać osobowość człowieka trzeba zbadać przynajmniej pięć jej aspektów. Nie możesz żadnego z tych pięciu aspektów pominąć – gdyż wtedy otrzymasz niepełny obraz osobowości człowieka. Szczególnie nie możesz pominąć jednego kluczowego aspektu osobowości, którym jest… emocjonalność. Jung nie wierzył, że możliwe jest mierzenie emocjonalności, więc narzędzia oparte o teorie Junga jej nie mierzą. Dziś wiemy, że emocjonalność można mierzyć. I tak naprawdę jest to najważniejszy aspekt naszej osobowości, gdyż to emocje powodują, że podejmujemy określone działania i decyzje. Bardzo więc ważnym jest, aby wiedzieć jak ludzie radzą sobie z emocjami. Ludziom o wysokiej emocjonalności pozytywne nastawienie do działania może odebrać byle co i byle kto. Skuteczny lider powinien zdawać sobie z tego sprawę. Facet5 jest pierwszym w Europie normatywnym narzędziem opracowanym dla potrzeb biznesu w oparciu o teorię Wielkiej Piątki. Facet5 mierzy pięć aspektów ludzkiej osobowości i traktuje emocjonalność jako niezwykle istotny jej element, który ułatwia zrozumienie ludzi oraz skuteczne zarządzanie. Profil Osobowości Facet5

Skąd taka nazwa: Facet5? 

Facet w języku angielskim oznacza aspekt – nazwa Facet5 wywodzi się od 5 aspektów osobowości. Słowo facet oznacza również w języku angielskim szlif diamentu. System Facet5 ułatwi Ci poszukiwania talentów, a następnie “szlifowanie znalezionych przez Ciebie diamentów”. Facet5 jest oparty o psychologię pozytywną, o teorię Wielkiej Piątki i kładzie duży nacisk na diagnozowanie i rozwój talentów.

Jak pracownicy przyjmują informacje zawarte w raportach Facet5?

Akceptowalność raportów Facet5 została oceniona na pięć gwiazdek przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne w przeglądzie z 2016 r. Na pięć gwiazdek oceniono również rzetelność raportów Facet5.
Pięć gwiazdek to najwyższa, czyli doskonała ocena w tych przeglądach.

Pracownicy nie tylko zgadzają się z otrzymanymi w swoich raportach informacjami, ale zwykle są wręcz zaskoczeni ich rzetelnością i trafnością. A co jest jeszcze ważniejsze – po zapoznaniu się ze swoim raportem Facet5 – zwykle nie mają problemów z pokazywaniem go współpracownikom. To ma olbrzymie znaczenie dla użytkowników systemu Facet5. Dzięki takiej otwartości możemy bez problemu wykorzystywać raporty Facet5 podczas szkoleń i w różnych projektach rozwojowych.
Raporty Facet5 nie są opisowymi raportami jednorazowego użytku, które lądują w szufladach, gdyż menedżerowie nie wiedzą jak z nich korzystać.  Raporty Facet5 to użyteczne instrukcje z zakresu zarządzania oraz wskazówki do podejmowania skutecznych działań – pracownicy to doceniają i chętnie z nich korzystają.

Co zyskasz stosując system Facet5?

 1. Jeśli chcesz oszczędzać czas i pieniądze – wybierz Facet5. W Facet5 na podstawie raz wykonanego i zakupionego badania osobowości możesz generować wiele dodatkowych bezpłatnych raportów w różnych językach i normach.
 2. Jeśli chcesz korzystać z raportów napisanych prostym i zrozumiałym dla biznesu językiem, które zawierają czytelną i użyteczną grafikę – wybierz Facet5.
 3. Jeśli wyniki raz wypełnionego kwestionariusza chcesz wykorzystywać wiele razy – wybierz Facet5. System Facet5 zapewnia Ci wszechstronność, jakiej nie oferuje żadne inne narzędzie. Wyniki badań osobowości możesz wykorzystywać w rozwoju osobistym, w pracy z zespołami i we wprowadzaniu zmian w całej organizacji.
 4. Jeśli zajmujesz się rekrutacją i wprowadzaniem pracowników do firmy – wybierz Facet5. W Facet5 możesz jednym kliknięciem klawisza klawiatury generować: raport Facet5-porownanie-kandydatow oraz raport Facet5 rozmowa-kwalifikacyjna.
 5. Jeśli ważna jest dla Ciebie rzetelność i wiarygodność narzędzi, które stosujesz w swojej pracy – wybierz Facet5 (proces opracowywania norm w Facet5).
 6. Jeśli Twoją pasją i wyzwaniem jest tworzenie efektywnych zespołów (raport TeamScape) – wybierz Facet5.
 7. Jeśli zajmujesz się rozwojem umiejętności przywódczych – wybierz Facet5. Pomagać Ci w tym będzie raport oceny Strategicznych Kompetencji Przywódczych.
 8. Jeśli pracujesz nad zmianą kultury organizacji – wybierz Facet5 (raport backdrop ułatwia wprowadzanie zmian kultury organizacji).
 9. Jeśli prowadzisz projekty coachingu lub mentoringu indywidualnego, czy też grupowego – wybierz Facet5 (raport Facet5 SpotLight). Zajrzyj też na naszą stronę: www.facet5gps.com (możesz na niej wybrać język polski).
 10. Jeśli w swojej pracy cenisz sobie prostotę, niezawodność i wygodę – wybierz Facet5. System Facet5 pracuje dla Ciebie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu – w każdym miejscu, gdzie masz dostęp do internetu.

Jak możesz rozpocząć pracę z systemem Facet5?

Aby uzyskać dostęp do platformy Facet5 należy ukończyć 2-dniowe warsztaty akredytacyjne. Po ich ukończeniu podpisujemy umowę i wtedy otrzymujesz dostęp do bazy danych Facet5 przygotowanej specjalnie dla Twojej firmy. Masz pełną samodzielność w korzystaniu z wielu możliwości systemu. Użytkownicy Facet5 mają również stały stały dostęp do zasobów zgromadzonych w naszym internetowym Centrum Nauki i Wsparcia, które ułatwiają im praktyczne korzystanie z systemu Facet5. Mogą też korzystać z wiedzy i wsparcia doświadczonych użytkowników Facet5, których jest już ponad 4000 i którzy wymieniają swoje doświadczenia i dzielą się wiedzą w kilku internetowych grupach społecznościowych Facet5.
Jeśli wybierzesz Facet5 nie będziesz już potrzebować żadnych innych narzędzi psychometrycznych – Facet5 to system narzędzi opracowanych dla wspierania rozwoju pracownika na każdym etapie jego kariery w firmie. Na podstawie raz wypełnionego przez pracownika kwestionariusza będziesz mieć możliwość dokonywania wielu różnych analiz i generowania wielu rodzajów raportów.  To zaoszczędzi czas i pieniądze w Twojej organizacji.
Po dziesięciu latach pracy z systemem Facet5 mogę Ci zagwarantować, że Facet5 ułatwiać Ci będzie budowanie i wzmacnianie Twojego wizerunku jako wiarygodnego i profesjonalnego eksperta w sprawach rozwoju Pracowników. Facet5 dostarczać Ci będzie rzetelnych informacji w wielu trudnych sytuacjach, w których trzeba podejmować trafne decyzje.
Jeśli rozmawiając ze swoim kolegą o jego talentach, predyspozycjach i aspiracjach zawodowych chciałbyś/ chciałabyś usłyszeć: “przed własną żoną się jeszcze nigdy tak nie otworzyłem, jak dzisiaj przed Tobą” – weź udział w warsztatach akredytacyjnych Facet5.
Gwarantuję Ci, że podczas tych warsztatów otrzymasz znacznie więcej niż oczekujesz.

Jak oceniają system Facet5 jego użytkownicy?

“Fantastyczne narzędzie, ogrom wiedzy, bardzo przydatne w rekrutacji, doborze zespołu, ustalaniu planów rozwojowych i dopasowaniu do organizacji. Facet5 to narzędzie niezwykle przekonywujące, łatwe do stosowania w biznesie, praktyczne, dość łatwe do zrozumienia, pozytywne i motywujące do zmiany. Małgosia Jakubczyk – HR BP Commercial Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. “
“Facet5 to narzędzie przydatne w diagnozie osobowości zawodowej. Stanowi bardzo ciekawy punkt wyjścia w rozmowie coachingowej na temat celów zawodowych. Szkolenie daje możliwość poznania i wymiany doświadczeń specjalistów z zakresu HR / rozwoju zasobów ludzkich…         Olga Kożuchowska – Specjalista ds. rozwoju zawodowego Uniwersytet SWPS.”
“Bardzo inspirujące i interesujące szkolenie. Warsztaty przeprowadzone bardzo profesjonalnie, wyczerpująco przedstawione wszystkie aspekty osobowości oraz przejrzyście zaprezentowany program on-line. Facet5 to wspaniałe narzędzie dla wszystkich HR-owców – wiele sposobów do wykorzystywania.  Wioletta Aleksandrowicz – Marks & Spencer Poland Sp. z o.o.”
“Bardzo wartościowe narzędzie z dużymi możliwościami. Szkolenie przeprowadzone bardzo ciekawie, rzeczowo i treściwie. Mimo ogromnej ilości materiału – bardzo inspirujące i o dziwo niemęczące. Cieszę się, że wzięłam w nim udział.  Klaudia Jezierska – Specjalista ds. HR BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.”

Jak możesz lepiej poznać system Facet5?

Aby dowiedzieć się więcej o systemie Facet5 – zadzwoń już dziś: 501 139 700.
Pozostaw proszę w formularzu poniżej proszę kontakt do siebie – wtedy będziesz otrzymywać ode mnie informacje dotyczące systemu Facet5.


Chcesz dowiedzieć się więcej o warsztatach akredytacyjnych Facet5?

Odwiedź naszą stronę www.facet5.pl

0 Comments