Rozwój osobisty – poznaj i rozwijaj mocne strony pracowników

Facet5 GPS ułatwia rozwój osobisty – pokazuje jak rozpoznać i rozwijać mocne strony pracownika.

Rozwój pracownika w firmie możemy porównać do przysłowiowej podróży z punktu A do punktu B.
W punkcie A  dokonujemy analizy stanu obecnego: jakie są mocne i słabe strony, predyspozycje, preferencje, wyniki, relacje, obecne zachowania – jest to nasz punkt wyjścia. Punkt B  jest celem, do którego dążymy.
Kiedy już wiemy skąd wyruszamy i dokąd zmierzamy – trzeba znaleźć najlepszą drogę, która nas tam doprowadzi.  W podróży ludzie zwykle korzystają z jakiejś mapy, w dzisiejszych czasach coraz rzadziej zajmujemy się samodzielnym sporządzaniem mapy, gdyż używamy wielofunkcyjnych urządzeń z systemem GPS.  Facet5 jest właśnie takim nowoczesnym wielofunkcyjnym urządzeniem wspierającym rozwój osobisty, które ułatwia diagnozowanie, analizowanie, planowanie i realizację projektów rozwoju pracowników w firmie.
Facet5 jest GPS-em opracowanym dla menedżerów, który ułatwia im zatrudnianie właściwych ludzi na właściwych miejscach, komunikowanie, motywowanie, budowanie zespołów oraz zarządzanie – system Facet5 jest przydatny w każdej fazie cyklu rozwoju pracownika w firmie. Facet5 jest zestawem narzędzi działających w pełni „on-line” – wystarczy mieć dostęp do internetu, aby w każdej chwili można było skorzystać z jego zasobów.
Facet5 ułatwia również analizowanie różnic międzykulturowych. Jeśli wysyłasz pracownika za granicę
warto mu uświadomić, czym różni się polska kultura zachowania od kultury kraju, w którym będzie w
najbliższym czasie pracować
Przez 16 lat pracowałam na różnych stanowiskach w działach HR i pomagałam menedżerom w dużych międzynarodowych organizacjach znajdować właściwych ludzi, a potem skutecznie nimi zarządzać.
W oczach przeciętnego polskiego menedżera inwestowanie czasu i pieniędzy w badania psychometryczne nie ma większego sensu, gdyż są to „zabawki” wymyślone przez psychologów i przeznaczone wyłącznie dla psychologów, całkowicie nieprzydatne w biznesie.  Do takich opinii przyczynił się fakt, że w środowisku biznesu od wielu lat stosuje się wiele narzędzi, które mogą być wykorzystywane jedynie przez psychologów i co gorsze – raporty z przeprowadzonych badań nie są przekazywane osobom badanym, gdyż dostęp do takich informacji może mieć jedynie psycholog.
Facet5 szybko pokazuje jakie są silne i słabe strony pracownika oraz jakie wiążą się z tym ryzyka, frustracje i wyzwania. Ułatwia badanym osobom dalszy rozwój osobisty oraz budowanie dobrych relacji z innymi ludźmi.
Jeśli chcesz dokonać analizy swoich mocnych i słabych stron lub korzystać z systemu Facet5 w swojej pracy zawodowej – napisz do mnie:

0 Comments