Przywództwo – polska perspektywa rozwoju

PRZYWÓDZTWO – CZY MOŻNA SIĘ TEGO NAUCZYĆ?

 • W jakim stopniu osobowość lidera wpływa na jego sukcesy?
 • Jeśli osobowość decyduje o wynikach lidera – to jaka ta osobowość powinna być?
 • Jacy powinni być liderzy, których polskie firmy będą potrzebowały w przyszłości?
 • Jak Twoja osobowość będzie wpisywała się w obraz cech potrzebnych liderom w przyszłości?

Jeśli chcesz wnieść swój cenny wkład w dyskusje na powyższe tematy i zyskać nowe inspiracje jak wyłaniać i rozwijać liderów – zgłoś swój udział w konferencji Polska Perspektywa Przywództwa w dniu 8 listopada, 2018 w Warszawie.

PRZYWÓDZTWO TO DROGA ‘OD SERCA DO SERCA”

Praktyka pokazuje, że umiejętności przywódcze można rozwijać, ale znacznie szybciej i łatwiej rozwija się je u ludzi o określonych cechach osobowości. Jakie są te cechy? Jak wybierać ludzi, którzy będą najskuteczniej pełnić rolę liderów potrzebnych nam w przyszłości?
Dołącz do grona pasjonatów rozwoju w dniu 8.11.2018 i porozmawiaj o przywództwie z Normanem Buckley!  Norman jest autorem systemu profilowania osobowości Facet5. Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne przyznało Facet5 oceny doskonałe za rzetelność, wiarygodność konstrukcji oraz akceptowalność wyników.
Norman Buckley od wielu lat prowadzi badania na temat cech osobowości liderów oraz ich wpływu na osiągane wyniki. Norman jest uznanym ekspertem w dziedzinie psychologii pracy oraz rozwoju przywództwa.

LIDER i JEGO ‘EGO” 

Każdy z nas troszczy się o swoje EGO,  ale na koniec dnia – co ma większe znaczenie; rozmiar naszego EGO, czy rezultaty, które osiągamy?
Naprawdę wielcy liderzy bardziej dbają o innych niż o siebie. Tacy liderzy bardziej troszczą się o rzeczywiste rezultaty niż o osobistą satysfakcję. Sednem skutecznego przywództwa jest umiejętność służenia innym w taki sposób, aby mieli oni poczucie własnego rozwoju i sukcesu. Weź udział w Konferencji Facet5, aby poznać szybkie i obiektywne metody wyboru właściwych ludzi. Zaprezentujemy też nowe raporty Facet5, które ułatwiają dalszy rozwój ich kompetencji.

CZY SAMOŚWIADOMOŚĆ LIDERA MOŻE MIEĆ WIĘKSZE ZNACZENIE NIŻ JEGO TALENTY?

Okazuje się, że tak. Przeprowadzone przez firmę doradczą  Korn & Ferry badania skuteczności liderów największych spółek giełdowych pokazały, że samoświadomość liderów ma znacznie większy wpływ na sukcesy finansowe ich firm niż jakiekolwiek szczególne cechy osobowości tych liderów. Osoby o wysokiej samoświadomości potrafią dobierać do swojego zespołu ludzi, którzy są dla nich dobrym uzupełnieniem, którzy posiadają predyspozycje i talenty, których ich samym brakuje. Ponadto wysoka samoświadomość liderów powoduje, że częściej przełączają się z trybu “ciągłego zadowolenia” na tryb “ciągłego doskonalenia”. Osoby samoświadome są też bardziej wiarygodne w oczach swoich współpracowników.

 • A jak Ty badasz samoświadomość ludzi, których chcesz zatrudnić? Jeśli czujesz w tym temacie jakiś niedosyt – warto dowiedzieć się, jak to robią inni i jak pomagają w tym raporty Facet5. 

CO MA WIĘKSZE ZNACZENIE DLA SUKCESÓW LIDERA – JEGO OSOBOWOŚĆ CZY INTELIGENCJA?

Wiemy, że zarówno osobowość jak i inteligencja znacząco wpływają na wyniki liderów. Są ważne również dlatego, że nie masz na nie wpływu i nie możesz zmieniać ani osobowości, ani inteligencji innych ludzi. Ludowe przysłowie mówi: “widziały gały co brały”,  ja do tego dołożę – “nie wierz swym oczom i uszom – Twój mózg często tworzy iluzje – widzi to, co chce zobaczyć”. Przy analizie potencjału liderów warto jest stosować obiektywne i rzetelne narzędzia. Raporty z badania osobowości Facet5 bardzo trafnie przewidują, jak dana osoba będzie zachowywać się w miejscu pracy – szczególnie w sytuacjach trudnych. ToRQ pokaże Ci jak szybko i trafnie rozwiązuje ona problemy.

NIE KAŻDY RODZAJ INTELIGENCJI JEST JEDNAKOWO POTRZEBNY W BIZNESIE

Weźmy teraz pod lupę jedną z ważniejszych umiejętności lidera – umiejętność podejmowania decyzji. Powiedzmy, że poszukujesz osoby ambitnej,  o wysokiej determinacji. Taka osoba ma szybko i pewnie podejmować decyzje – to pokaże nam profil osobowości kandydata. Warto jest jeszcze sprawdzić, jak trafnie i na jakim poziomie ten kandydat rozwiązuje problemy występujące w miejscu pracy. Do tego właśnie służy ToRQ. ToRQ otwiera nową generację narzędzi badających zdolności kognitywne.  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym narzędziu –  8.11.2018 twórca ToRQ Norman Buckley opowie dlaczego powstał ToRQ – jakie rodzaje inteligencji są potrzebne w biznesie, jak do tej pory badano inteligencję i jaką nową wartość wnosi ToRQ.

UMIEJĘTNOŚĆ PROWADZENIA ROZMÓW – KRÓLOWA WSZYSTKICH KOMPETENCJI

Skuteczny lider prowadzi skuteczne rozmowy. Liderzy coraz więcej czasu spędzają na rozmowach,  a ich jakość decyduje o wynikach firmy. Podczas konferencji Dik Veenman, twórca modelu 5 Super Umiejętności potrzebnych do prowadzenia skutecznych rozmów, przedstawi powody, dla których w ostatnich latach upadło kilka wielkich firm oraz sposób rozwoju umiejętności skutecznego komunikowania się.

TWORZENIE ATRAKCYJNYCH WIZJI WSPÓLNEJ PRZYSZŁOŚCI – JAK MOŻESZ WSPIERAĆ ROZWÓJ TEJ KOMPETENCJI?

Wizja to obraz przyszłości. Problemem wielu liderów jest dziś to, że chociaż często uznają siebie samych za przekonujących wizjonerów – to obraz, który przedstawiają organizacji jest atrakcyjny i zrozumiały głównie dla nich samych.

 • Czy liderzy, z którymi współpracujesz naprawdę potrafią porywać innych do realizacji wspólnej wizji?
 • Czy ich podwładni znają i rozumieją ich wizję?

Kiedyś mówiliśmy liderom: “chcesz wiedzieć, czy jesteś dobrym liderem – zobacz, kto jest za Tobą”.

A DZIŚ?

Dziś to już nie wystarcza. Skuteczny lider patrzy dziś, kogo ma przed sobą.  Trzeba umieć doceniać lepszych i to, że ktoś biegnie przed nami, aby realizować naszą wspólną wizję przyszłości. W świecie, w którym mamy coraz więcej zespołów wirtualnych, pracy zdalnej – jest coraz mniej możliwości kontrolowania pracy ludzi. Trzeba potrafić ich przekonać do działania bez ciągłego poganiania. Facet5 dostarcza liderom cennych wskazówek. Raporty Facet5 pokazują jak rozmawiać o przyszłości, jak stymulować intelektualnie, jak traktować w indywidualny sposób, jak rozmawiać o wynikach – jak być dla każdego z podwładnych naprawdę skutecznym liderem.

TEAMSCAPE – JAK MOŻESZ ZWIĘKSZAĆ SKUTECZNOŚĆ ZESPOŁÓW?

JAK MOŻESZ ZWIĘKSZAĆ ZROZUMIENIE I AKCEPTACJĘ RÓŻNORODNOŚCI?

 • Czym my Polacy różnimy się od Niemców, Holendrów, Anglików, czy też od ludzi z dalekiego wschodu?
 • Co powinniśmy wiedzieć, aby lepiej rozumieć nasze wzajemne reakcje i potrafić ze sobą lepiej współpracować?

Kiedy Anglik powie do Ciebie “it’s interesting” – możesz pomyśleć, że on właśnie uznał Twój pomysł za interesujący. Hmmm – widzisz, on Ci właśnie powiedział, że go ten Twój pomysł wcale nie przekonuje. W świecie globalizacji pomaga zrozumienie istniejących różnic w charakterach i zachowaniu narodowości. Norman Buckley – twórca Facet5 przez kilkanaście lat badał te różnice. Po raz pierwszy przedstawi wyniki tych badań w Polsce podczas konferencji Facet5.
Podyskutujemy też o tym, co te różnice dla nas Polaków oznaczają. Na co powinniśmy zwracać uwagę w kontaktach z innymi narodowościami

FACET5 GPS – COACH W TWOJEJ KIESZENI

Facet5 GPS pomaga lepiej zrozumieć innych i budować z nimi coraz lepsze relacje.
Wystarczy mieć dostęp do internetu, aby móc porównywać profile osobowości oraz analizować relacje. Podczas konferencji otrzymasz swój raport SpotLight opisujący Twoje talenty. Zostanie on przesłany na Twoje własne konto Facet5 GPS.

 • Jakie są Twoje talenty?
 • Czy potrafisz je precyzyjnie określić? Poznaj swój raport SpotLight Facet5 pokazujący ich obiektywny obraz.
 • Jak dalej możesz rozwijać swoje talenty? Aby otrzymać swój raport SpotLight – dołącz do nas w dniu 8 listopada, 2018!

JAKA JEST NOWA PERSPEKTYWA PRZYWÓDZTWA?

Prawdopodobnie często myślisz, że na temat przywództwa wiesz już wszystko i że spotkania na ten temat nie wnoszą w Twoje życie niczego nowego. Czy na pewno jednak tak jest? Dziś, kiedy wszystko wokół zmienia się tak szybko – czy wiesz jakich liderów będziemy potrzebowali i jakie kompetencje trzeba już teraz u nich rozwijać, aby byli skuteczni w przyszłości?
Zobacz jak to teraz robią firmy o globalnym zasięgu i co z tego Ty możesz wykorzystać w swojej pracy? – dołącz do nas w dniu 8.11.2018. Grant Gemmell – GM Facet5 – pokaże, jakiego rodzaju analiz dostarcza system Facet5 i jak te analizy można wykorzystać w dalszym rozwoju organizacji.

0 Comments