MARZENIA W MAGII MOTYWACJI

Fragment nowej książki Niny Sosińskiej pt. “Magia Motywacji”:

Pierwsza Inspiracja – Kraina Marzeń

Ludzie mają coraz mniej czasu na odwiedzanie krainy marzeń.  Nie mają nie tylko czasu – nie mają również ochoty, ani odwagi – a przecież wszystko, co człowiek stworzył rozpoczęło się właśnie od marzenia. Twoje myśli i wyobrażenia przyszłości są nasionami Twojej rzeczywistości – poprzez silne marzenia programujesz swoje życie. Pewnie już wiesz, że wcześniej, czy później otrzymujesz w swoim życiu to, czego bardzo pragniesz i na czym silnie koncentrujesz swoje myśli i działania. Właśnie koncentracja stanowi Twoją siłę. Naucz się precyzyjnie określać obraz tego, czego pragniesz w swoim życiu i silnie koncentruj swoją uwagę na upragnionych przez Ciebie rezultatach. Jeśli od początku zaczniesz myśleć o trudnościach – będą one piętrzyć się na Twojej drodze, nie pozwolą Ci ruszyć z miejsca, gdyż będziesz je przyciągać swoimi myślami. Jeśli wydaje Ci się, że czegoś nie uda Ci się osiągnąć – masz rację, jeśli natomiast silnie wierzysz, że to osiągniesz – również masz rację.  Obrazy i słowa, którymi karmisz swoją wyobraźnię – ona z czasem przetwarza w Twoją rzeczywistość. Na etapie marzeń odrzucaj bariery i ograniczenia, pielęgnuj jedynie swoje marzenia.
Pielęgnuj swoją motywację poprzez koncentrowanie się na Twoich upragnionych rezultatach.
Każdy człowiek miewa chwile zwątpienia i wiele obaw związanych z realizacją swoich planów. Techniki medytacji uczą spoglądania na takie negatywne myśli oczyma zewnętrznego obserwatora, pozwalania im, aby swobodnie przypływały i odpływały z ekranu wyobraźni i nie dopuszczaniu do tego, by zbyt  długo na nim gościły i przez to osłabiały lub zabierały energię do działania. Trudno jest kontrolować myśli – nawet, gdy bardzo się o to starasz – kontrolowanie dziesiątek tysięcy myśli, które codziennie „krążą po głowie”, wartościowanie ich i zamienianie każdej z nich na myśl pozytywną jest zbyt skomplikowane. Nie zamartwiaj się na zapas i nie koncentruj się na myślach, które przynoszą Ci negatywne emocje. Negatywne emocje odbierają Ci energię do działania, powodują zły nastrój i przyciagają do Twojego życia to, czego nie chcesz.

„Nie martw się o jutro – ono się martwi samo za siebie”.

Nie przywiązuj się do swoich negatywnych myśli i nie koncentruj na nich zbyt długo swojej uwagi. Nie oznacza to, że masz ich w ogóle nie brać pod uwagę – analiza ryzyka jest potrzebna, ale nie na etapie tworzenia marzeń, atrakcyjnych wizji, które budują Twoją motywację – służą rozpalaniu wewnętrznego ognia i generowaniu energii umożliwiającej realizację Twoich celów. Na tym etapie – zbyt częste koncentrowanie się na analizowaniu przeszkód w osiąganiu celów – może wzbudzać Twoje wątpliwości i w rezultacie zniechęcać Cię to do rozpoczęcia jakichkolwiek działań.
Łatwiej będzie Ci zarządzać emocjami niż myślami. Ty  najlepiej wiesz, które emocje dodają Ci energii, a które ją zabierają. Koncentruj się na tych myślach, które budzą w Tobie pozytywne emocje – te zlokalizowane w okolicach serca i splotu słonecznego – one dodają Ci energii do działania.
Skupiaj i koncentruj całą swoją uwagę na marzeniach. Zobacz siebie w upragnionej sytuacji, poczuj szczęście wynikające z realizacji swoich wizji, poczuj „smak, ciepło i dotyk” wszystkiego, co Cię otacza. Dopiero, kiedy naprawdę poczujesz, dlaczego realizacja Twojego marzenia jest dla Ciebie ważna, kiedy poczujesz pozytywne emocje związane z osiągnięciem swoich celów – wtedy dopiero przejdź do przygotowywania planów działań i ich realizacji. Samo pozytywne myślenie nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty – tak naprawdę to emocje rządzą tym światem. To nie myśli kreują naszą rzeczywistość – lecz uczucia, które w danej chwili z nimi łączysz: lęk, obawa, radość, szczęście, zadowolenie – zadbaj, aby były to pozytywne emocje, gdyż one przyciągają do Ciebie pozytywną energię, która ułatwi Ci realizację Twoich wielkich celów. Nie tylko jest ważne to, czego chcesz – znacznie ważniejsze dla Twojej motywacji jest – dlaczego tego chcesz, musisz wiedzieć dlaczego jest to dobre dla Ciebie tu i teraz.
Do realizacji marzeń potrzebna jest Ci jeszcze jedna umiejętność – umiejętność słuchania Twojego wewnętrznego głosu – ten głos mówi Ci znacznie lepiej niż wszyscy Twoi zewnętrzni doradcy, co jest dla Ciebie dobre w tym konkretnym momencie życia. Myślę, że to już wiesz – nie wystarczy jednak wiedzieć – trzeba to również regularnie praktykować. Na ogół istnieje duża przepaść pomiędzy tym, co ludzie wiedzą, że powinni robić i tym, co rzeczywiście robią.
Kiedy zaczniesz regularnie praktykować dyscyplinę o nazwie „snucie marzeń” – nie wyznaczaj sobie zbyt ambitnych terminów i staraj się nie przywiązywać zbyt mocno do określonych rezultatów. Po prostu zasiewaj w swoim umyśle nasiona marzeń i spokojnie pielęgnuj ich dalszy rozwój. Koncentruj się na tym, co należy zrobić, aby Twoje marzenia miały szansę wykiełkować i rozkwitać.  Niektóre nasiona, zanim wykiełkują potrzebują sporo czasu – czekaj i działaj zgodnie z prawem najmniejszego wysiłku – nie rób niczego na siłę, zauważ, że znacznie ciekawsze jest obserwowanie całego procesu rozwoju niż samego procesu kwitnienia. Nadmierna chęć przyspieszenia biegu zdarzeń lub ich opóźnianie przynoszą często odwrotne do zamierzonych skutki – zarówno wtedy, gdy przestaniesz podlewać swoje nasiona jak i wtedy, gdy będziesz to robić zbyt intensywnie – też nie wykiełkują. Wszystko w cyklu życia ma swój czas i głęboki sens – uważnie to obserwuj, pielęgnuj i spokojnie czekaj. Często trudno jest przewidzieć, czy piękne kwiaty, na które czekasz zamienią się kiedyś w owoce, czy po prostu zwiędną i opadną. Dużo zależy od tego, jakie nasiona posiejesz i jak będziesz rozbudzać ich wewnętrzną energię – przyjemność obserwowania ich rozwoju może być znacznie większa niż samo spożywanie owoców – jest w niej radość tworzenia i radość dawania. Nie przywiązuj się jedynie do fazy zbioru owoców – ciesz się całym procesem rozwoju i z całych sił go wspieraj.
Trudne jest również to, że realizacja marzeń, nie zawsze daje nam poczucie prawdziwego zadowolenia i sukcesu… Spirala osiąganych sukcesów często wbrew woli wkręca nas w coś, co nie zawsze przynosi nam prawdziwą satysfakcję, zadowolenie i motywację do dalszego działania.

A czy Ty wiesz, czego tak naprawdę chcesz?

Twoja chwila refleksji:
Wypisz teraz 21 marzeń, które chcesz zrealizować na obecnym etapie swojego życia:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.

  •      Co będzie Twoją najważniejszą nagrodą, kiedy Twoja kraina marzeń zamieni się w rzeczywistość?
  •      Jak będzie wyglądać Twoje życie, jeśli zrezygnujesz z realizacji tych marzeń?
    *** Kiedy ostatnio tworzyłam taką listę wraz z grupą uczestników warsztatów “Magia Motywacji”– ostatnie 21 marzenie, okazało się dla mnie samej tym najważniejszym. Kilka osób na sali przyznało, że tak było również w ich przypadku.
    Zadbaj o to, aby Twoja lista zawierała przynajmniej 21 marzeń!
    21 jest liczbą magiczną…

Kolejne newsletery dostarczą Ci nowych inspiracji do zwiększania własnej motywacji.
Poleć proszę naszą stronę wszystkim swoim znajomym, którzy tego potrzebują.

0 Comments