CZYM JEST DLA CIEBIE SUKCES?

Przesyłam Ci kolejny fragment mojej książki  “Magia Motywacji”

DRUGA INSPIRACJA

Co świadczy o tym, że osiągamy w życiu sukces?
Każdy człowiek tworzy swoją własną definicję sukcesu. Dla niektórych z nas sukcesem może być udana rodzina, szczęśliwy związek, dostatek, bogactwo, wysoka pozycja społeczna, prestiżowe stanowisko inni za sukces uznają możliwość wykonywania pracy, która jest ciekawa, jeszcze inni możliwość służenia innym ludziom.
Najprostszą definicją osobistego sukcesu jest poziom satysfakcji i zadowolenia, które czerpiesz ze swojego życia. Natomiast miarą Twoich sukcesów w oczach innych ludzi są niewątpliwie wyniki, które osiągasz. Ludzie patrzą na Twoją pracę ze swojej osobistej perspektywy, zwykle nie dostrzegają energii i wysiłku, które w nią wkładasz, oceniają jedynie jej widoczne rezultaty.
Wyniki, które osiągasz, w pierwszej kolejności determinowane są przez Twoje wyobrażenia, myśli, oczekiwania i marzenia – to, co myślisz o sobie, o swoich możliwościach, talentach, potrzebach i celach jest kluczowe dla osiągania przyszłych sukcesów. Dla realizacji celów niezbędne są: silna determinacja, wiara w siebie, pewność siebie oraz umiejętność właściwego wykorzystywania własnych talentów.
Jeśli czegoś bardzo pragniesz, silnie się na tym koncentrujesz i wierzysz, że to zrealizujesz – kiedyś niewątpliwie to otrzymasz. Jeśli tylko masz cierpliwość, aby na to poczekać. Skutki realizacji Twojego pragnienia – spełnienia Twoich marzeń mogą Cię jednak czasem nieprzyjemnie zaskoczyć.  Jak napisał Oskar Wilde:

„W życiu istnieją tylko dwie tragedie – jedna polega na tym, że nie otrzymujemy tego, czego pragniemy, druga – i ta jest znacznie gorsza – polega na tym, że właśnie to otrzymujemy”.

Pierwsza tragedia zdarza się wtedy, gdy niezbyt jasno określisz swoje marzenia lub wtedy, gdy nie wierzysz, że mogą się one spełnić.
Druga z tych tragedii polega na tym, że to, co było Twoim pragnieniem – nagle zaskakuje Cię w nieoczekiwany i raczej nieprzyjemny sposób.
Sukces może mieć  tyle twarzy – ilu jest ludzi na świecie…
Twoja chwila refleksji:

  • Czym dla Ciebie jest sukces?
  • Co przynosi Ci najwięcej satysfakcji w pracy? Czy dobrze wykorzystujesz w niej swoje talenty?
  • Co sprawia Ci najwięcej przyjemności poza pracą?

Dołóż wszelkich starań, aby precyzyjnie odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. To, czego naprawdę pragnęłam w moim życiu – wcześniej, czy później się w nim pojawiało. Złote rybki w praktyce bywają jednak często złośliwe – nie posiadają wyobraźni, mają słabe wyczucie czasu i przestrzeni – dostawałam zwykle od nich dokładnie to, czego sobie zażyczyłam  – tylko, że … w innym miejscu, czasie i okolicznościach. Czym większą wagę będziesz przykładać do szczegółów – tym mniej niechcianych niespodzianek spotkasz w czasie realizacji swoich planów…..
Proszę poleć ten newsletter wszystkim swoim znajomym, którzy potrzebują motywacji do działania.
Nina Sosińska
HR High Touch

0 Comments